Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Mountain Sunbeam

Historie

Chovatelská stanice Mountain Sunbeam byla založena a mezinárodně zaregistrována 25.8.2000. 
Naši první fenečku Cassie jsme si přivezli z chovatelské stanice Moravia Mystery v březnu 1999. S pejsky jsme neměli vůbec žádné zkušenosti a při její výchově jsme se řídili vlastní intuicí, radami zkušenějších chovatelů a teorií, nastudovanou z různých knížek o pejscích. Cassinka byla moc hodná a učenlivá fenečka, takže bez problémů zvládla výstavy a mohla být uchovněna.

V dubnu 2001 se nám narodilo 5 štěňátek – zlaté fenky Ashley a Arnie, zlatý pejsek Archie a černí bráškové Andy a Alby. Jejich tátou byl Bozótligeti Jumpin´Jack. Po nezapomenutelných osmi týdnech se štěňátka stěhovala k novým majitelům. Bylo to těžké loučení, a abychom to zvládli, nechali jsme si Arnušku. Udělali jsme dobře, naše „holky“ obohatily náš život neskutečným způsobem. 

 

V lednu 2003 se Cassce narodila další 2 štěňátka – zlatá fenečka Betty a černý pejsek Barney. Jejich tátou je Chatangee Brakemon.

 

Kromě těchto 2 vrhů jsme jméno naší chovatelské stanice propůjčili potomkům Ashley, která měla 5 štěňátek - Connie, Czako, Cary, Cid a Cassie. 

 


Kokršpanělé jsou psi, kteří v lidech probouzejí emoce, jejich vzhled a pohled je neodolatelný. V 19. století chovali myslivci tyto psy k lovu sluk lesních, jež Angličané nazývají woodcocks - odtud pochází název kokršpaněl. Je to temperamentní, inteligentní pes a lovec, který potřebuje pohyb, rychle se učí, miluje vodu a aportování. Naše fenky jsou součástí naší rodiny a bez problémů s námi jezdí i na dovolenou do zahraničí. Těší nás, že jsme pořád v kontaktu s majiteli Cassčiných (a nyní i Sebinčiných) potomků. 

Od léta 2011 byla nejmladším členem naší smečky Sébia, kterou jsme přivezli z chovatelské stanice Brakemon. Abychom jí dopřáli slušného vzdělání, chodila se stejně „střelenými“ spolužáky do opravdové psí školy a po téměř 10 letech jsme zase absolvovali výstavy. 

 

Když nám v listopadu 2013 odešla do psího nebe Arnuška, začali jsme uvažovat o dalším "miminku" a o parťáčce pro Sebinku. V květnu 2014 se nám narodilo 5 krásných štěňátek - zlaté fenečky Dixie a Deborah, hnědý pejsek Drake, modrá bělouška Dotty a hnědá bělouška Dorothy. 

Od začátku jsme měli jasno, že dalším členem naší rodiny bude Dorotka...

  

 

TOPlist